Acil Tıp Sağlıklı Yaşam Haftası

lg_www

“Çoğu zaman başkalarının bakımıyla öyle çok meşgul oluyoruz ki, kendimizle ilgilenmeyi unutuyoruz.” — Jay Kaplan, MD, FACEP

İlki geçen yıl yapılan ve bu yılda Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) ve American College of Emergency Physicians (ACEP) wellness takımlarının ortak hareket ederek hayata geçirdiği Sağlıklı Yaşam Haftası, ülke çapında acil sağlık hizmeti sağlayıcılarının, hasta bakımını en yüksek standartlarda yerine getirmeye devam edebilmek üzere, kendilerini yenilemeye zaman ayırmaları için bir fırsattır.

Dünya Sağlık Örgütü, sağlıklı yaşamı “fiziksel, zihinsel, ruhsal, ve sosyal bakımdan tam bir refah durumu” olarak tarif etmiştir.Bu kapsamında, günlük yaşamınızda sağlıklı olabileceğiniz ve sağlıklı kalabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Bu hafta boyunca sizler için bir broşür hazırladık, her kategorideki maddelerden yapabildiğiniz kadar çoğunu yapıp, yanlarına bir “✔” koymaya çalışın. Listeleri meslektaşlarınız, arkadaşlarınız ve ailenizle de paylaşın.

Acil sağlık hizmeti veren her kişinin yaşamında sağlık bir öncelik olmalıdır. Bu hafta boyunca ve bundan sonraki bütün haftalarda kişisel hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

TATD sitesindeki etkinlik sayfasına buradan, tanıtım broşürüne buradan ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s